ייבוא מקביל של טלפונים ניידים – מה צריך לדעת

ייבוא מקביל של טלפונים ניידים – מה צריך לדעת

בנייד פור יו ליווינו מקרוב את הרפורמה שאפשרה ייבוא מקביל של מכשירי סלולר. במאמר זה נתייחס ליתרונות והחסרונות של הייבוא המקביל וכן לפרצות הקיימות בשוק זה.

מה המשמעות של רכישה מייבוא מקביל ?

חברות תקשורת גדולות בעולם רוכשות מאות אלפי מכשירי סלולר מהיצרניות הגדולות. לעתים מכשירים אלו מוחזרים לחברות, או לפעמים יושבים במחסני החברות לאורך תקופה ארוכה מבלי שנעשה בהם שימוש, במקרים אלו הטלפונים חוזרים לשוק על ידי היצרניות.

הטלפונים נרכשים מחדש על ידי פעילים בשוק הסלולר, ולאחר מכן עוברים תהליך אשר נקרא חידוש, הטלפונים נבדקים ולעתים משופצים ונמכרים מחדש לצרכנים.

מדוע זה טוב ? מכיוון שהיצע המכשירים גדל, באופן זה ניתן לרכוש מכשירים יקרים בהנחה של עשרות אחוזים ממחיר השוק, מה שמאפשר גם לאנשים שאין להם סכומים גבוהים להשקיע על טלפון מתקדם לעשות שימוש בכזה.

כמו כן, ישנם טלפונים כגון סוגים שונים של טלפון סלולרי צדפה, אשר כבר לא מיוצרים בגרסתם החדשה וניתן לרכוש אותם רק בגרסה המחודשת.
בסך הכול יש לעודד את הייבוא המקביל שכן הוא טורם להורדת המחירים בשוק ולתחרותיות המועילה לצרכן.

ייבוא מקביל – לא הכל טוב, למה לשים לב וממה להזהר ?

חנויות לא מתמחות:
כמו בכל שוק שנפתח לתחרות, לעתים התחרות הופכת פרועה, הסיבה לכך היא שחסמי הכניסה יורדים, אם בעבר לא ניתן היה למכור פלאפונים אלא באמצעות הייבואן הרשמי והטלפונים נמכרו רק על ידי חברות הסלולר אשר גבו מחירים מופקעים עבור המכשירים, כיום עם הסרת המגבלות חלה תופעה של חנויות רבות שצצות בכל פינה ומוכרות פלאפונים. למשל, הרבה חנויות שכונתיות המכונות פיצוציות התחילו למכור פלאפונים. אמנם פלאפון הוא לא בקבוק משקה קר, לעתים יש לו בעיות וצריך שיהיה מישהו לחזור אליו במקרה של בעיה או צורך באחריות. צרכנים רבים מאוד נפגעו מרכישה אצל חנויות אשר לא יכולות לספק אחריות או לא מעוניינות בכך.

מכירה של ערכות לא מקוריות, הוצאת חלפים ומכירת משומשים כחדשים:
לקוחות רבים נכוו מרכישה של טלפון נייד באחת החנויות המפרסמות את מרכולתן באתרי השוואות המחירים למיניהם. כאשר רוכשים מחנויות אלו יש לבחון היטב מה רוכשים, הרבה אנשים גילו שהם שילמו מחיר זול אך הפלאפון שקיבלו לא היה מה שהזמינו, ולעתים במקום פלאפון חדש קיבלו פלאפון ישן אשר נהרס לאחר כמה ימים. במקרים גרועים יותר, אין עם מי לדבר לאחר המכירה, בעל החנות לא מוכן לתת החזר על הטלפון ולא לספק אחריות מלבד אחריות בתשלום.

הצגה מוטעית באתרי השוואות מחירים:
אתרי השוואות המחירים גרמו לכך שחנויות רבות רוצות להופיע במחיר הזול ביותר. הדבר הוביל לכך שהרבה מכשירים הנמכרים באמצעות אתרי השוואת המחירים הם טלפונים מחודשים ולא חדשים ! כמו כן, טלפונים רבים מגיעים ללא קיט מקורי, למעשה הטלפון מגיע ברוב המקרים כיחידה בודדת לעתים אף ללא סוללה, כרטיס זיכרון וללא אוזניות וקבל USB, אשר מצורפים לחבילות המקוריות.

זה בגלל שהמחירים של הרכיבים האלו, כלומר הסלוללה, ה – USB  והאוזניות עולים עשרות אם לא מאות שקלים כאשר הם נמכרים בנפרד.

רמות שונות של טלפונים ניידים מחודשים:
טלפונים שהיו בשימוש עוברים טיפול ולאחר מכן נחשבים מחודשים, אמנם ישנן רמות שונות של חידוש. החידוש ברמה הפחותה ביותר נמכר במחיר הזול ביותר, כך יוצא שזו הסכנה הגדולה ביותר בעת רכישת טלפונים מחודשים, חנויות רבות מתפתות ורוכשות טלפונים ברמת חידוש גרועה, ומוכרים אותם לצרכנים במחיר זול מבלי שאלו יודעים איזה טלפון רכשו, לעתים מדובר בטלפונים אשר מפסיקים לפעול לאחר מספר חודשים בודדים. זה אחד הדברים עליהם הכי קשה לעקוב !
בנייד פור יו בתור ייבואן מקביל אנו מוכרים אך ורק טלפונים מחודשים בדרגה הגבוהה ביותר !

אז מה צריך לעשות ?
אין תשובה מוחלטת, מי שמעוניין בטלפון ברמה הגבוהה ביותר, רצוי שירכוש טלפון עם אחריות של ייבואן רשמי, טלפון זה עולה יותר לעתים עד כדי 20%-30%, אמנם האחריות ניתנת לשנתיים, כמו כן אתם יודעים שהטלפון שרכשתם הוא חדש ולא משומש.

נייד פור יו משווק טלפונים של המשווקים הרשמיים ובשל העובדה שאנו רוכשים כמויות גדולות ובגלל שאנו פועלים באופן חסכוני המחיר שלנו נמוך בהרבה מזה של חברות הסלולר הגדולות !

בתור לקוחותינו תזכו לשקט נפשי, תוכלו לדעת שיש חנות אליה אתם יכולים לחזור, אנחנו לא זזים לשום מקום ולוקחים אחריות על הטלפונים שנמכרים על ידינו.

במידה ואתם מעוניינים בטלפון חכם ואין לכם מספיק כסף או שאתם רוצים דגם שכבר לא מיוצר כדאי לרכוש טלפון בייבוא מקביל. כך תיהנו ממחיר זול ומהטלפון שרציתם, אמנם דעו כי מדובר בטלפון מחודש.

טלפון נייד של סמסונג בנייד פור יו – דוגמה
http://www.easx.co.il/download/data/catalog/samsung-logo-easx.jpg

שימו לב טלפונים ניידים של סמסונג באתרי השוואות מחירים הנם פעמים רבות טלפונים מחודשים !כלומר טלפונים אשר בדרך כלל נעשה בהם שימוש, כמו כן מדובר בטלפונים אשר לא מגיעים בקיט מקורי ולא כוללים רכיבים מקוריים, זו הסיבה שמחירם זול יותר.

בתור ייבואן מקביל, תוכלו לרכוש בנייד פור יו גם טלפונים של סמסונג בייבוא מקביל, טלפונים אלו זולים בעשרות אחוזים אמנם האחריות עליהם הנה של שלושה חודשים עד שנה, כמו כן הרכיבים של הטלפונים אינם מקוריים, בכלל זה הסוללות / אוזניות / כבל USB.

בנוסף בנייד פור יו תוכלו לרכוש טלפונים ניידים מקוריים של סמסונג, אשר מגיעים בקיט המקורי ! ואשר כוללים אחריות יבואן רשמי של שנתיים במחיר זול מאשר של חברות הסלולר ותוך קבלת שירות איכותי וקשוב !

  • ניתנת אחריות יצרן מטעם סקיילקס לשנתיים עד שלוש שנים כתלות בסוג הדגם ! 
  • בעת הפעלת האחריות יש להתקשר למספר המופיע על הקופסא ונציג יאסוף ויחזיר את הטלפון ללא עלות !

לכל שאלה שיש לכם בנושאי רכישת טלפון סלולרי עם אחריות היבואן הרשמי או מייבוא מקביל התקשרו אלינו ! 

שתף עמוד זה

סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות

Buy for 250.00 more and get free shipping